Dane firmy

Centrum Medyczne MEDGEN


Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa

Tel: 501 377 150

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Celiakia badanie genetyczne | https://www.medgen.pl/pl/


Zakres działalności przeglądanej firmy:

Choroby związane z nietolerancją pewnych składników zawartych w pożywieniu są nie tylko bardzo niebezpieczne, ale również stwarzają olbrzymi dyskomfort pacjentowi. Oznaczają one bowiem konieczność bezwzględnego wyeliminowania z diety produktów spożywczych, które je zawierają.

Tak jest w przypadku nietolerancji glutenu. Jest to białko, które występuje głównie w zbożach. Osoba chora, która nie zrezygnuje z jedzenia tego składnika, odczuwa nie tylko natychmiastowe zaburzenia w postaci duszności czy wysypki, ale przede wszystkim dochodzi u niej do niszczenia kosmków jelitowych, które są niezbędne w procesie trawienia. W efekcie może się to przerodzić w niezdolność przyswajania żadnych wartości odżywczych, a jest to niezbędny proces warunkujący życie. 

Dlatego tak ważne jest, by sprawdzić, czy choroba ta nie występuje, kiedy są choćby najmniejsze podejrzenia o takiej możliwości. Badanie genetyczne pod kątem celiakii można wykonać w Medgen. Wyniki są wiarygodne, a testy nie mają charakteru inwazyjnego.

Inne firmy w pobliżu:

OMEGA Andrzej Tomkiewicz


Nowa 3, Warszawa-Wesoła

Cyfrowa Republika Ewa Kozłowska


Dickensa 15, Warszawa

CCS


Brzozowa 35, Kozienice